هزینه ترجمه متون انگلیسی

6 نکته طلایی برای ترجمه متون انگلیسی

اغلب دانشجویان برای دستیابی به منابع انگلیسی با مشکل روبرو هستند. موضوع اینجاست که برخی از افراد دانش زبانی ضعیفی دارند و قادر به ترجمه صحیح نیستند. برخی دیگر از دانشجویان هم با وجود دانش آکادمیک نمی توانند ترجمه قابل قبولی ارائه دهند. ترجمه متون انگلیسی یک مهارت است که با هنرمندی می بایست ترکیب شود. تسلط بر زبان انگلیسی لازمه کار است ولی به تنهایی نمی تواند از یک فرد عادی یک مترجم بسازد. در مورد متون دانشگاهی و علمی، سبک ترجمه با نوشته های عادی تفاوت دارد ولی در هر مورد رعایت برخی نکات الزامی است. اگر می خواهید یک مترجم حرفه ای متون انگلیسی شوید این راهکارها را اجرا کنید

1-مطالعه در متون فارسی و انگلیسی

این یک واقعیت است که هیچکس از بدو تولد مترجم زاده نشده ولی با تمرین و ممارست هر کاری امکان پذیر است. برای اینکه ترجمه ای قابل فهم و معنی دار ارائه دهید باید دانش زبانی و خزانه لغات گسترده ای داشته باشید. این امر جز با مطالعه متون مختلف حاصل نخواهد شد. در اوقات فراغت روزنامه، مقالات آنلاین و به خصوص موضوعات خبری روز را به زبان انگلیسی مطالعه کنید. اغلب این موارد دارای نسخه های ترجمه شده هم هستند که برای مقایسه عالی است.

ترجمه متون انگلیسی

2-ایجاد ارتباط با انگلیسی زبانان بومی

حتما شنیده اید که برای قوی شدن مهارت مکالمه باید با افراد Native گفتگو کنید. صحبت با افرادی که به زبان انگلیسی تکلم می کنند بدون تردید در یادگیری فنون صحبت کردن و طرز ادای کلمات تاثیر گذار است. اما آیا می دانستید که این مکالمات توانایی ترجمه متون انگلیسی را نیز ارتقا می دهند. صحبت با انگلیسی زبانان کمک می کند که سرعت ترجمه بالاتر رفته و در درک اصطلاحات مشکل کمتری داشته باشید.

3-ترجمه متون انگلیسی و برعکس

آیا همیشه از انگلیسی به فارسی ترجمه می کنید؟ این کار ذهن را عادت می دهد بد نیست هر از گاهی ترجمه فارسی به انگلیسی را نیز امتحان کنید. توانایی ترجمه دوسویه نیاز به مهارت بیشتری دارد پس خود را از این فن محروم نکنید.

4-کیفیت مهم است نه سرعت

این روزها همه به دنبال ترجمه فوری هستند. این موضوع دستاویزی برای گرایش مترجمین به سوی بالا بردن سرعت ترجمه شده است. اگر به تازگی وارد این حرفه شده اید هرگز کیفیت را فدای سرعت نکنید. اگر وقت کتافی ندارید از افراد خبره کمک بگیرید. ترجمه هیا سر سری و بی کیفیت نشان دهنده محدودیت های زمانی است.

هزینه ترجمه متون انگلیسی

5-ترجمه متون انگلیسی و پاورقی ها

گاهی انتقال مفاهیم در قالب یک کلمه امکان پذیر نیست. تفاوت های فرهنگی و جزئیات زبانی ملل موجب بروز سوء تفاهم هایی خواهد شد. هر کجا که لازم است از پاورقی و ضمیمه استفاده کنید. در پاورقی ها فضای کافی برای توضیح مفهومی وجود دارد.

6-ترجمه روان متن فارسی

در ترجمه متون انگلیسی قرار نیست مطلب خشک و بی روح باشد. طوری بنویسید که خواننده اصلا متوجه ترجمه بودن مطلب نشود. در واقع حس بیگانگی را از متن بگیرید تا روان و قابل درک باشد. پس از اتمام کار یکبار از روی متن بخوانید آیا به انداز کافی قابل فهم هست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *