Search
Close this search box.
دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته چگونه است؟

دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته چگونه است؟

دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان یکی از مدارک مورد نیاز در امور اداری و بانکی است که اهمیت بسیار زیادی دارد. دولت با اجرای طرح الکترونیک و اتوماتیک سازی سیستم اداری، فرایند دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان را تسریع کرده است. بازنشستگان و فرهنگیان در حال خدمت می توانند با استفاده از سامانه دریافت حکم کارگزینی به راحتی این فیش را دریافت نمایند. جهت دریافت این حکم تنها کافی است از یک مرورگر (تلفن همراه یا کامپیوتر) استفاده کنید و مطابق با مراحل دریافت حکم پیش بروید. توجه داشته باشید که پس از دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان، جهت چاپ، باید به پرینتر دسترسی داشته باشید. البته می توانید حکم دریافت شده را از طریق دفاتر چاپ و خدمات دولتی نیز پرینت کنید. در ادامه این مطلب به آموزش دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته می پردازیم؛ با دارالترجمه دانش فردا همراه باشید.

حکم کارگزینی چیست؟

حکم کارگزینی به عنوان نوعی قرارداد میان کارمندان و ارگان های دولتی و خصوصی عقد می شود. فیش کارگزینی مجموعه ای از اختیارات و اطلاعات مربوط به کارمندان است که به صورت رسمی توسط بالاترین مقام آن ارگان به مهر و امضا می رسد. این فیش در واقع بسیار ارزشمند است و در اغلب موارد یکی از مدارک اصلی در انجام امور و فرایندهای اداری می باشد و به عنوان تضمین استفاده می شود. تمام سازمان ها، ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی اطلاعات پرسنل و کادر زیر مجموعه خود را در فایل و سندی به نام حکم کارگزینی بارگذاری می کنند. این حکم پس از تایید و شروع رسمی کار هر شخص توسط سازمان مربوطه تایید و صادر می گردد. در ادامه به دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان خواهیم پرداخت.

مدارک لازم دریافت حکم کارگزینی

حکم کارگزینی نیز همانند دیگر مدارک رسمی، جهت صدور و چاپ نیازمند برخی مدارک و اطلاعات جهت ورود به حساب کاربری هر شخص می باشد. هنگام ورود به سامانه صندوق بازنشستگی کشور، از شما مواردی به عنوان مدارک لازم جهت ورود به حساب کاربری درخواست می شود که به شرح زیر هستند:

  • شماره ملی: شماره ملی درج شده در کارت ملی اولین آیتم مورد نیاز جهت ورود به سامانه است.
  • شماره حساب: شماره حساب یکی دیگر از مدارک لازم دریافت حکم کارگزینی محسوب می شود. توجه داشته باشید شماره حسابی که حقوق به آن واریز می شود باید ارائه شود.
  • شماره دفتر کل: شماره دفتر کل کد شما در سازمان بازنشستگی کشوری می باشد که در حقیقت جایگزین کد پرسنلی شما شده است.
  • مهم* (توجه داشته باشید که اطلاعات فوق نیازی به ارائه مدرک ندارند و تنها با حفظ این سه شماره می توانید اقدام به دریافت حکم کارگزینی کنید)
دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته چگونه است؟

سامانه صدور حکم کارگزینی (صندوق بازنشستگی کشوری) cspf.ir

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته توسط صندوق بازنشستگی کشوری تحت نظر وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی فعالیت می کند. توجه داشته باشید که این سامانه تنها حکم کارگزینی بازنشستگان فرهنگی را صادر می کند. فرهنگیانی که درحال حاضر مشغول به کار هستند، باید جهت صدور حکم کارگزینی به سایت خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش مراجعه کنند. زیرا، این دسته از کارمندان درحال حاضر مشغول به کار هستند و فرایند حقوقی آن ها به صندوق بازنشستگی کشوری ارتباطی ندارد. جهت دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته باید به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنید. مراحل دریافت حکم کارگزینی به شرح زیر است.

مراحل دریافت

برای دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته به سایت خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به دو آدرس cspf.ir و sabasrm.ir مراجعه نموده و مراحل لازم را طی نمایید. با ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری، در قسمت بالای صفحه گزینه ای به نام درگاه خدمات الکترونیکی به رنگ نارنجی وجود دارد که با کلیک ‌کردن روی آن وارد سامانه خدمات الکترونیکی سازمان بازنشستگی کشوری خواهید شد. می توانید به صورت مستقیم از طریق وارد کردن آدرس اینترنتی sabasrm.ir به این درگاه وارد شوید. پس از باز شدن سایت به منوی حقوق رفته و سپس گزینه دریافت حکم حقوق را انتخاب کنید. بعد از انجام این مراحل به صفحه ورود هدایت می شوید. در این قسمت باید اطلاعات درخواستی را که دارای سه فیلد است وارد کنید.

  1. فیلد یا کادر اول شامل شماره دفتر کل است که باید به صورت صحیح و کامل آن را در اولین قسمت وارد کنید.
  2. فیلد دوم شامل کد ملی است که باید آن را به طور صحیح در این کادر وارد کنید.
  3. در فیلد سوم شماره حسابی که حقوق بازنشستگی شما به آن واریز می شود وارد نموده بر روی گزینه ورود کلیک کنید.
  4. با انجام این مراحل ساده شما می توانید به دریافت حکم کارگزینی بازنشستگی خود بپردازید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *