Search
Close this search box.
ارزان ترین شهر کانادا برای مهاجرت کدام است؟

ارزان ترین شهر کانادا برای مهاجرت کدام است؟

در ارزان ترین شهر کانادا باید هزینه های زندگی پایین و مناسب باشد. این موضوع شامل هزینه های مسکن، حمل و‌ نقل، مواد غذایی، خدمات بهداشتی و تفریحی می شود. منطقه ای با هزینه های مسکن مناسب، که بیشترین سهم را در بودجه خانواده ها دارد، برای بسیاری از مهاجرین به عنوان یک شهر مقرون به صرفه شناخته می شود. همچنین، داشتن سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد و اقتصادی می تواند هزینه های روزمره را کاهش دهد و در نتیجه استانداردهای زندگی را بالا ببرد.

علاوه بر این موارد، دسترسی به خدمات درمانی با هزینه کم و مواد غذایی اقتصادی نیز نشان دهنده شهری با هزینه های پایین است. ارزان ترین شهر کانادا باید همچنین محیطی با فرصت های شغلی مناسب و درآمد متوسط ارائه دهد که به ساکنین امکان پرداخت هزینه های زندگی و پس انداز را بدهد. پایین بودن مالیات ها و هزینه های بیمه نیز در کاهش هزینه های کلی موثر است. شهرهای کوچک تر معمولا زمین و املاک ارزان تری دارند. اما ممکن است کمتر از نظر دسترسی به خدمات و فرصت های شغلی مناسب باشند. در ادامه این مطلب قصد داریم با ارزان ترین شهر کانادا برای مهاجرت آشنا شویم؛ با دارالترجمه رسمی دانش فردا همراه باشید.

ارزان ترین شهر کانادا

ارزان ترین شهر کانادا

مشخص کردن ارزان ترین شهر کانادا می تواند متغیر باشد و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. با این حال، بر اساس برخی گزارشات و شاخص‌ های هزینه زندگی، مناطقی مانند شهرهای کوچک در استان های نیوبرانزویک، نووا اسکوتیا، پرینس ادوارد آیلند، کبک و منیتوبا اغلب از نظر مسکن و هزینه های عمومی، اشاره بر ارزانی دارند. شهرهایی مثل سنت جان نیوبرانزویک، ترورو (نووا اسکوتیا) و شارلوت تاون در پرینس ادوارد آیلند معمولا در فهرست شهرهای با قیمت مسکن و هزینه های زندگی نسبتا پایین قرار می گیرند.

در مقابل، شهرهای بزرگتر مانند ونکوور و تورنتو به علت هزینه های بالاتر مسکن و زندگی، گران تر در نظر گرفته می شوند. باید توجه داشت که شرایط و هزینه ها می توانند به سرعت تغییر کنند و بستگی به تغییرات اقتصادی، بازار مسکن و همچنین شخصی که قصد استقرار دارد، دارند. بنابراین، جهت دریافت اطلاعات دقیق و به روز، مشورت با منابع معتبر و تحقیقات اختصاصی به شدت پیشنهاد می شود. در ادامه به برخی از ارزان ترین شهرهای کانادا اشاره می کنیم.

کبک؛ ارزان ترین شهر کانادا برای مهاجرین

استان کبک، به علت وجود شهرهایی با هزینه های نسبتا پایین به ویژه در مقایسه با دیگر مناطق کانادا نظیر تورنتو و ونکوور، مقصد محبوبی برای مهاجران است. شهرهایی مانند شربوروک، تروا ریویر (Trois-Rivieres) و گتینو، هزینه های مناسب مسکن، خدمات و حمل و نقل عمومی، آموزش با کیفیت و مراقبت های بهداشتی نسبتا ارزان را ارائه می دهند. این شرایط در کنار فرصت های شغلی در بخش هایی نظیر فناوری، تولید و آموزش، کبک را به یک مکان ایده آل برای مهاجران تبدیل می کند.

علاوه بر این موارد، سیاست های مهاجرتی و حمایتی دولت کبک نیز در تسهیل انتقال و ادغام مهاجران تاثیر بسزایی دارد. از این رو بسیاری از مهاجران جدید، استان کبک را به عنوان مقصد اولیه خود انتخاب می کنند. در حال حاضر مخارج زندگی مناسب در استان کبک چیزی حدود 1700 الی 1800 دلار است. در حالی که این هزینه در استان های تورنتو، ونکوور و ویکتوریا چیزی حدود 2400 دلار در ماه برآورد می شود.

ارزان ترین شهر کانادا برای مهاجرت

مونترال؛ مقصد محبوب ایرانیان

در لیست ارزان ترین شهر کانادا، مونترال رتبه دوم را دارد. مونترال، با وجود اینکه دومین شهر بزرگ کانادا است، به دلیل تعادلی که بین هزینه ها و کیفیت زندگی برقرار می کند، به عنوان یک شهر نسبتا ارزان قیمت شناخته می شود. دلایل متعددی موجب این هزینه های مناسب می شوند. در وهله اول، بازار مسکن مونترال بسیار اقتصادی تر از دیگر کلانشهرهای کانادایی نظیر ونکوور و تورنتو است. در وهله دوم، شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی وسیع و مقرون به صرفه است که هزینه های نقلیه شخصی را به شدت کاهش می دهد. مونترال مزایایی چون خدمات بهداشتی عمومی با کیفیت و هزینه تحصیلی پایین تر در مقایسه با بسیاری از مناطق دیگر را نیز به مهاجرین ارائه می دهد. که همه این موارد باعث می شوند مهاجران و اقشار مختلف جامعه بتوانند در مونترال به زندگی راحت تری دست یابند.

لیست ارزان ترین شهرهای کانادا

لیست ارزان ترین شهرهای کانادا

چه مواردی زندگی در یک شهر را ارزا‌ن تر می کند؟

می توان گفت هزینه مسکن مهم ترین هزینه ای است که هر کس در زندگی خود می پردازد. دانشجویان اگر بتوانند از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند بسیاری از هزینه های آن ها کاهش می یابد. هنگام انتخاب شهر محل زندگی، لازم است در قدم اول به قیمت خرید یا اجاره خانه در آن شهر توجه کنید. دومین هزینه شما در کانادا مربوط به مواد غذایی است. بعضی شهرها که تولید کننده مواد کشاورزی هستند هزینه پایین تری در این مورد دارند. اما در بعضی شهرها به خصوص شهرهای بزرگ این هزینه بیشتر است.

از دیگر مواردی که در ارزان ترین شهر کانادا الزامی می باشد، مخارج حمل و نقل عمومی است. شما باید از هزینه های رفت و آمد و امکانات حمل و نقل یک شهر نیز آگاه باشید. از آنجایی که بیشتر افراد در سال های نخست ورود به کانادا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، توجه به قیمت این وسایل (که در شهرهای کانادا یکسان نیست) ضروری است. وقتی از هزینه های رفاه عمومی حرف می زنیم، منظور ما هزینه هایی است که بابت قبض برق، آب، سوخت و… پرداخت می نمایید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *