Search
Close this search box.
تاییدیه WES چیست؟

تاییدیه WES چیست؟

تاییدیه WES یک ارزیابی استاندارد است که توسط سازمان آموزشی و ارزیابی سرویس جهانی (WES) ارائه می شود و هدف آن تایید و ارزیابی مدارک تحصیلی بین المللی است. این تاییدیه برای افرادی که مایل به مهاجرت، تحصیل یا کار در کشورهای دیگر هستند، بسیار مهم است. تاییدیه WES به شما امکان می دهد تا مدارک تحصیلی خود را به شکلی استاندارد نزد کارفرمایان، موسسات آموزشی و دولت ها ارائه دهید که اعتبار و برابری آن با سیستم های آموزشی در کشورهای مورد نظرتان تایید شود.

جهت دریافت تاییدیه WES، افراد باید فرایند ثبت نام را در وب سایت WES آغاز کنند و مدارک لازم نظیر ریزنمرات و مدارک تحصیلی را به صورت رسمی ارسال نمایند. سپس WES این مدارک را بررسی می کند و با استانداردهای آموزشی مورد نظر مقایسه می نماید. پس از اتمام این فرآیند، تاییدیه ای صادر می شود که جزئیات ارزیابی و تاییدیه های انجام شده را به همراه دارد. این تاییدیه می تواند در درخواست های مهاجرتی، شغلی و ثبت نام در موسسات آموزشی به کار رود و نقش مهمی در تسهیل این فرآیند دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم با تاییدیه وس wes بیشتر آشنا شویم؛ با مجله دارالترجمه رسمی دانش فردا همراه باشید.

تاییدیه WES چیست؟

سازمان wes را بهتر بشناسید!

سازمان World Education Services (WES) یک نهاد خصوصی است که در زمینه ارزیابی و تایید مدارک تحصیلی بین المللی فعالیت می کند. این سازمان با هدف ارائه خدمات تاییدیه به افرادی که قصد دارند در دیگر کشورها از جمله کانادا و ایالات متحده آمریکا تحصیل کنند، تاسیس شده است. تاییدیه WES به این افراد کمک می کند تا مدارک تحصیلی خود را به گونه ای که مورد پذیرش در این کشورها باشد، ارائه دهند. بدین ترتیب، می توانند فرصت های شغلی و تحصیلی بهتری را در این کشورها پیدا کنند.

جهت استفاده از خدمات تاییدیه WES، فرد باید در وب سایت رسمی WES ثبت نام کند و مدارک لازم مانند گواهی تحصیلی و ریز نمرات را بطور مستقیم از دانشگاه مبدا به WES ارسال نماید. پس از دریافت و بررسی مدارک، WES یک گزارش ارزیابی تهیه می کند که جزئیات تطابق مدارک با استانداردهای تحصیلی در کشور مقصد را نشان می دهد. این گزارش جهت اثبات سطح تحصیلات و دانش فنی فرد در محیط آکادمیک بین المللی استفاده می شود و نقش کلیدی در تسهیل فرآیند مهاجرت تحصیلی و کاری دارد.

نحوه دریافت تاییدیه wes چگونه است؟

جهت دریافت تاییدیه WES، اولین قدم ثبت نام در وب سایت رسمی WES است. افراد باید نوع ارزیابی مورد نیاز خود را انتخاب کنند، که می تواند شامل ارزیابی مدارک تحصیلی دانشگاهی، مدارس فنی و حرفه ای باشد. پس از تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت هزینه های مربوطه، فرد موظف است مدارک خود را به صورت رسمی و مستقیم از موسسه تحصیلی مبدا به WES ارسال کند. این مدارک باید شامل ریز نمرات و مدرک تحصیلی باشند که باید به زبان انگلیسی یا با ترجمه رسمی به این زبان ارائه شوند.

پس از دریافت مدارک توسط WES، کارشناسان این سازمان شروع به بررسی و ارزیابی مدارک بر اساس استانداردهای تعیین شده می کنند. این فرآیند ممکن است چندین هفته به طول انجامد. پس از اتمام ارزیابی، WES یک گزارش تفصیلی صادر می کند. که نتایج ارزیابی و معادل سازی تحصیلات در کشور مبدا با سیستم تحصیلی کشور مقصد را نشان می دهد. این گزارش که آن را به عنوان تاییدیه WES می شناسند، می تواند در درخواست مهاجرت، جستجوی شغل و ثبت نام در موسسات آموزشی استفاده شود. و به عنوان مدرک معتبر در این زمینه ها قبول شود.

تاییدیه WES

اخذ مدرک WES چقدر ضرورت دارد؟

پیش از بررسی ضرورت و اهمیت اخذ مدرک استعلام و ارزیابی WES، این موضوع را بدانید که اگر هنوز دانشجو هستید. (حتی اگر سال آخر دانشگاه باشید و در حال اپلای تحصیلی) نمی توانید برای اخذ مدرک وس درخواست بدهید. زیرا ارزیابی WES تنها در صورتی انجام می شود که مدارک شما تکمیل باشد و فارغ التحصیل باشید.

علت الزامی بودن ارائه مدرک WES به دانشگاه های برتر آمریکا این است. که این مراکز آموزش بطور دقیق درباره دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده اید یا سیستم آموزشی کشور شما، اطلاعات ندارند. بنابراین از شما می خواهند که نمرات خود را با استفاده از تاییدیه WES به معادل آن در آمریکا تبدیل کنید. در معادل سازی WES، تمامی واحدهای درسی شما به دروس معادل در آمریکا تبدیل می شود و معدلتان نیز بر این اساس اعلام خواهد شد. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *