Search
Close this search box.

ترجمه گواهی های پزشکی | ترجمه کارت واکسن

ترجمه گواهی پزشکی | انواع ترجمه گواهی های پزشکی | ترجمه کارت واکسن

ترجمه گواهی های پزشکی، یکی از مدارک معتبر و لازم برای ارائه در برنامه های مهاجرت است. امروزه، برخی از کشورها، ترجمه کارت واکسن هایی همچون کووید 19 را از شما خواهند خواست. در واقع، گواهی پزشکی مدرکی است که توسط پزشک به منظور ثبت حقایق خاص مربوط به سلامت، بیماری یا کمک دریافتی توسط بیمار صادر می شود. می توانید برای دریافت ترجمه فوری مدارک پزشکی خود، از خدمات دارالترجمه رسمی دانش فردا بهره مند شوید.

سامانه ثبت سفارش ترجمه

ترجمه گواهی های پزشکی

انواع ترجمه گواهی پزشکی

ترجمه گواهی‌ های پزشکی، می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. سلامت، فوت، روان‌شناختی، سم‌شناسی و غیره و بسته به عملکردی که انجام می‌دهند و مرکزی که آن را صادر می‌کند، فرمت آنها متفاوت است. به طور معمول، تمام گواهی های پزشکی دارای بخش های مشترک هستند که شامل نام شخص درخواست کننده گواهی و نام پزشک، تاریخ صدور سند، جزئیات مربوط به بیمار و غیره و بخش شخصی سازی شده دیگری است که معمولاً خاص تر است.

ترجمه کارت واکسن

از سویی دیگر، ترجمه کارت واکسن نیز ضرورت دارد. این نوع ترجمه امروزه کاملاً رایج است زیرا بسیاری از افراد برای انجام مراحل در خارج از کشور به این خدمات نیاز دارند. به عنوان مثال، در سال گذشته، میزان گواهی های پزشکی صادر شده برای خروج از کشور به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به ویژه در مورد گواهی هایی که برای مقاصد کار یا تحصیل صادر می شود.

ترجمه گواهی های پزشکی

پیچیدگی در ترجمه گواهی های پزشکی

ترجمه گواهی ‌های پزشکی، ساده‌ترین کار نیست، زیرا مترجم معمولاً به دانش پزشکی مانند اصطلاحات مورد استفاده در صنعت نیاز دارد. مترجم باید با ویژگی‌های معمولی این رشته، مانند استفاده از اختصارات یا وجود بخش‌های دست‌نویس سروکار داشته باشد. در این حالت، مترجم نه تنها کار ترجمه را انجام می دهد، بلکه باید معنای کلمات نوشته شده توسط دکتر را نیز رمزگشایی کند.

به همین دلیل، ترجمه تایید شده و رسمی از این نوع اسناد باید توسط مترجم حرفه ای انجام شود که بتواند ویژگی های حوزه پزشکی را مدیریت کند. در دانش فردا، ما یک تیم حرفه ای از مترجمان، با تجربه زیادی در ترجمه پزشکی، ترجمه کارت واکسن و ترجمه گواهی های پزشکی داریم. بنابراین، اگر به ترجمه این مدارک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

آزمون تولک TOLC چیست؟
آنلاین
مهدی قاسمی
آزمون تولک TOLC چیست؟

آزمون تولک (TOLC) نوعی سیستم ارزیابی سطح علمی دانشجویان است که توسط کنسرسیوم دانشگاه های ایتالیایی (CISIA) ارائه می شود.

ادامه مطلب »
ترجمه ناجیت چیست؟
آنلاین
مهدی قاسمی
ترجمه ناجیت چیست؟

ترجمه ناجیت (NAJIT) مخفف National Association of Judiciary Interpreters and Translators انجمن ملی مترجمان و مفسران قضایی، به عنوان بخشی

ادامه مطلب »