Search
Close this search box.

ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد؟ | مدت زمان ترجمه مدارک

ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد | مدت زمان ترجمه مدارک

یکی از نکاتی که باید هنگام ترجمه های تایید شده مدارک به آن توجه داشت این است که ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد؟ به طور معمول، مدت زمان ترجمه مدارک که دارای اعتبار لازم باشد، به عواملی همچون نوع مدارک، نظر سفارت و تغییرات ایجاد شده مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بستگی دارد. همچنین، تغییراتی که در اصل مدارک ایجاد می شود، از دیگر عواملی است که ترجمه مجدد را می طلبد. در نظر داشته باشید که تاییدیه های صادر شده از سوی دادگستری و قوه قضاییه، به طور معمول دارای اعتبار سه ماهه است. در این خصوص می توانید با کارشناسان دارالترجمه دانش فردا در تماس باشید.

سامانه ثبت سفارش ترجمه

ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد

مدت اعتبار ترجمه رسمی و تایید شده

 هنگام بررسی مدت اعتبار ترجمه رسمی، باید گفت که ترجمه های تایید شده، اسنادی هستند که همراه با بیانیه‌ای امضا شده می باشند که صحت و کامل بودن ترجمه را تأیید می‌کند. این همچنین به عنوان گواهی صحت شناخته می شود و توسط مترجمی که سند را ترجمه کرده است، تهیه می شود. این گواهی همچنین تضمین می کند که کار در بالاترین استاندارد قرار دارد. اما مهم است که بدانید ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد؟

تفاوت ترجمه رسمی با ترجمه محضری

بر خلاف ترجمه تایید شده، ترجمه محضری صرفاً در مورد پیروی از پروتکل رسمی تهیه شده و استانداردهای یکسانی برای تضمین کیفیت ندارد. دفاتر اسناد رسمی، ملزم به تایید کیفیت ترجمه قبل از تایید آن نیستند. در عوض، از دفاتر اسناد رسمی انتظار می‌رود که فقط هویت مترجم را تأیید کنند، از مترجم بخواهند که سوگند یاد کند که سند ترجمه شده صحیح است و از مترجم بخواهند سوگندنامه را امضا کند.

پس از این فرآیند سردفتر سند ترجمه شده را امضا و مهر رسمی می کند. اسناد رسمی که اغلب نیاز به ترجمه محضری دارند، به جای ترجمه تایید شده، شامل ریز نمرات مدرسه و مدارک تحصیلی خارجی است. مدت زمان ترجمه مدارک در اینجا، در صورت تغییر در اصل مدارک، اهمیت دارد.

مدت زمان ترجمه مدارک

اعتبار و هزینه ترجمه رسمی

در صورتی که نیاز به ترجمه رسمی از مدارک خود را دارید و می خواهید بدانید ترجمه رسمی چقدر اعتبار دارد؟ می توانید اطلاعات کامل را از کارشناسان دفتر ترجمه رسمی دانش فردا دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

تاییدیه WES چیست؟
آنلاین
مهدی قاسمی
تاییدیه WES چیست؟

تاییدیه WES یک ارزیابی استاندارد است که توسط سازمان آموزشی و ارزیابی سرویس جهانی (WES) ارائه می شود و هدف

ادامه مطلب »